Nordic Walking Uherské Hradiště (NW UH)

BYLO NÁS ŠEST

V sobotu 11. 7. 2020 jsme se po týdnu opět vydali na jižní Moravu do Uherského Hradiště. Zlákala nás akce v rámci programu „Slováckého léta“ nazvaná „Na kole vinohrady“. Ke čtyřem cyklistickým trasám přibyla jedna pěší trasa a jedna trasa pro Nordic Walking. Sjelo se nás šest (z UH nikdo).

NW trasa startovala z místa archeologických vykopávek na Výšině sv. Metoděje s krásným výhledem na masív Chřibů s hradem Buchlov. Ostatní trasy měly začátek na Masarykově náměstí. Startovní výstřel jsme tak měli zprostředkován přes mobil.

Vycházku jsme začínali se slunečnou oblohou. Cesta měřila 13 km a měla různé druhy povrchu – asfalt, dlažební kostky, štěrk, polní cesty. Malé občerstvení jsme si dopřáli v příjemném prostředí Amfíku Bukovina. Na nejvyšším vrcholu naší trasy rozhledně Rovnina jsme se stihli rozhlédnout po krajině než dorazily tmavě šedé mraky. Zastihl nás předpovídaný silný nárazový vítr a velké kapky deště. U kaple sv. Rochuse bylo zase na chvíli Slunce na obloze. Přes Muzeum v přírodě Rochus jsme pokračovali mařatickými vinohrady a Vinohradskou ulicí s unikátními měšťanskými vinnými sklepy.

Předpověď různorodého počasí během dne kupodivu vyšla. Dala nám možnost na vlastním těle testovat rychleschnoucí oblečení a odolnost obuvi. Proto v polední pauzičce proběhla preventivní zdravotní výměna mokrých dresů za suché. Slunečno postupně začaly přerušovat přeháňky, které se měnily v trvalý déšť, který skončil lijákem.

Na fotbalový stadion v Uherském Hradišti jsme dorazili společně s úsměvem na tváři. Na povrchu chladní a zmáčení, ale uvnitř spokojení, že jsme „se Sluncem v duši“ konečně v cíli.

Za jednorázovou NW skupinu MAHAMA PAZDIV

Zdeňka Netopilová

 

PS: MAHAMA PAZDIV (Martin, Hana, Markéta, Pavel, Zdenka,

All-focus

All-focus