• Cíl projektu

Cílem projektu bylo vyznačit  v první fázi čtyři tematicky odlišné okruhy pro Nordic Walking v lokalitě Nízkého Jeseníku. Díky tomu tak došlo ke zvýšení počtu turistů a návštěvníků v oblasti od Sv. Kopečku, přes Radíkov, Pohořany, Jívovou až do Domašova nad Bystřicí. Lokalita oblíbená v zimním období, jako „magistrála Nízkého Jeseníku“. Rozmanitá a členitá krajina je v letním i zimním období atraktivní k trávení volného času široké cílové skupiny, od rodin s dětmi, sportovce (běžce, cyklisty, pěší) až po seniory. I přesto má Nízký Jeseník stále skrytý potenciál, který se i díky stezkám začne využívat.

• Stezky Nízký Jeseník

Nakonec byly vyznačeny celkem 4 okruhové trasy a jedna dálková. Každá trasa má svůj unikátní název. Díky širokému spektru náročnosti si Nordic Walking mohou vyzkoušet a užít všichni. Okruhy jsou určeny pro rodiny s dětmi, pro redukci hmotnosti i zvýšení fyzické kondice, a to díky okruhům informujících o nastavení správné tepové frekvence. Trasy jsou v délkách cca 3 km, 7 km, 11km, 17 a 23km.

Okruhy nejsou využívány jen vyznavači severské chůze, ale také návštěvníky a turisty ze Sv. Kopečku (Radíkova, Lošova, Pohořan apod.), kteří tak poznají další prozatím neznačené trasy v lesích Nízkého Jeseníku. Díky jejich zvlněném charakteru a přírodnímu podkladu je mohou využívat také cyklisté na horských kolech či běžci.

logo-olomouckeho-kraje-gif

Olomoucký kraj finančně přispívá na realizaci projektu Stezky NW Nízký Jeseník.